Teisipäev

12

Aprill

Läheneva emadepäeva eel kutsub Valga maavalitsus esitama kandidaate maakonna aasta ema tiitlile. Kandidaatide esitamistähtaeg on 18. aprill.

Valgamaa aasta ema konkursile sobiv kandidaat on Eesti Vabariigi kodanik, kelle elukohaks rahvastikuregistris on Valgamaa ning kes on tunnustatud nii oma ametitöös kui perekonnas ja kes on ühiskonnale heaks eeskujuks ka väljaspool oma pereringi.

Aunimetus antakse igal aastal ühele pereemale, kes on pühendunud ja hea ema ühele või enam lapsele (võivad olla ka kasulapsed), andes neile armastust, hoolt, eeskuju ja õpetust. Kandidaate võivad üles seada kõik, kes on märganud häid ja eeskujulikke maakonna emasid.

Oodatud on pildid ning lähedaste (laste, abikaasa, töökaaslaste) iseloomustused kandidaadi kohta.

Taotluses (vabas vormis) tuleb näidata: 
1) esitatava isiku nimi, sünniaeg, elukoht, telefoni number, elukutse, töökoht, kodakondsus ja laste arv; 
2) kandidaadiks esitamise põhjendus, kirjeldus nominendii töö ja igapäevategevuse kohta; 
3) taotluse esitamise kuupäev, esitaja nimi (asutus, mittetulundusühing, seltsing, pere või kollektiiv) ja kontaktid.

Kirjalikud ettepanekud „Valgamaa aasta ema“ konkursile tuleb saata e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või paberkandjal Valga maavalitsuse aadressil Kesk 12, Valga. Taotluse võib tuua ka isiklikult Valga maavalitsuse infolauda.

Tänuüritus toimub koostöös Valgamaa Rahvakunsti ja Käsitöö Keskseltsiga. Ühisel aktusel tunnustatakse maakonna aasta ema ja antakse üle pärandihoidja sõled.

Aastal 2012. aastal pälvis Valgamaa aasta ema tiitli Kaja Hindre Tõrvast, 2013. aastal sai maakonna aasta ema tiitli Linda Oks Valgast, 2014. aastal pärjati tiitliga Maris Kärson Puka vallast ja 2015. aastal valiti aasta emaks Külli Kasak Tõrvast.