Reede

10

Oktoober

2014. aastal algas Purina ja Varjupaikade MTÜ koostööprogramm “Uued sõbrad”, mis aitab paljudel eakatel leida endale hea ja õige lemmiklooma.

Me kõik teame, et koos hea ja usaldusväärse sõbraga läheb kõik rõõmsamalt ja kergemini. Eriti hästi kehtib see meiega koos elavate kasside ja koerte kohta, kes mõjuvad meile mitmel moel positiivselt. Me liigume rohkem, oleme tervemad ja elurõõmsamad. Just seetõttu soovime muuta lemmiklooma leidmise vanemate inimeste jaoks nii lihtsaks ja turvaliseks kui võimalik. Purina alustas 2014. aastal koos varjupaikadega ainulaadset koostööprogrammi “Uued sõbrad”, mis aitab paljudel seenioridel leida endale kõige sobivama lemmiklooma.

Mida saavad “Uued sõbrad” teile pakkuda?

- Kui teil on vanust üle 60 aasta ja soov leida endale varjupaigast elurõõmus neljajalgne sõber, saate nüüd teha seda lihtsalt ja turvaliselt. 

- “Uued sõbrad” ehk varjupaigast võetavad täiskasvanud kassid või koerad on eelnevalt kiibistatud, vaktsineeritud, steriliseeritud ning läbinud tervisekontrolli.

- Programmis osalejatele kehtivad tunduvalt väiksemad loovutustasud: kasside puhul 10 eurot (tavaliselt 20 €), koerte puhul 15 eurot (tavaliselt 35 €).

- Varjupaigast antakse teile põhjalik ülevaade lemmiklooma iseloomust ja tervislikust seisundist ning palju nõuandeid, kuidas kooselu uue sõbraga paremini korraldada. 

- Soovi korral antakse varjupaigast kaasa 3 kuu jagu Purina toitu kassile või koerale. 

- Kes kohe lemmiklooma võtta ei soovi, võib neile pakkuda ajutiselt turvakodu, või tutvuda kasside-koertega koha peal, aidates varjupaika vabatahtlikuna. 

- Programmis “Uued sõbrad” osalevad Varjupaikade MTÜ varjupaigad Pärnus, Valgas, Viljandis, Virumaal ja Võrus

ning Pesaleidja kassitoad ja hoiukodud.

Igal kuul ilmub ajakirjas 60+ lemmikloomateemasid tutvustav artikkel ning meie ja Purina küpses eas loomavõtjatele mõeldud koostööprojekti "Uued sõbrad" tutvustus. Ajakirja 60+ numbreid on võimalik lugeda ka internetist.