Neljapäev

27

Märts

Tervise Arengu Instituudi eestvedamisel on Eestis südamenädalat tähistatud juba alates aastast 1993. Käesoleva aastal toimub traditsiooniline Südamenädal „Sinu sammud loevad“ 14.-20. aprillil, mille raames viiakse läbi ka mitmeid liikumisüritusi. Üritusi korraldavad kohalikud omavalitsused, koolid-lasteaiad, koostööd tehakse eraettevõtetega ja paljude kolmanda sektori organisatsioonidega. 

Kuivõrd vähene liikumine on üks oluline riskitegur südame-veresoonkonna haiguste tekkeks, kutsume veelkord üles ka kõiki spordiorganisatsioone, spordiklubisid, spordirajatiste haldajaid jt südamenädala raames läbi viima rohkelt erinevaid liikumisega seotud aktsioone, tegevusi ja kampaaniaid! 

Tegevuste osas mingeid sisulisi ettekirjutusi ei ole, kuid oma põhiolemuselt võiksid need olla seotud regulaarse liikumisharrastuse propageerimise ja tervisealase teadlikkuse tõstmisega (nt tasuta treeningute või konsultatsioonide võimaldamine, treeningpaikades lihtsamate tervisekontrollide läbiviimine, tervisealast teadlikkust tõstvate loengute ja seminaride korraldus jne jne). 

Palume teie poolt Südamenädala raames plaanitavate tegevuste kohta sisestada info alloleval lingil asuvasse ankeeti. See lihtsustab oluliselt toimuvate tegevuste/aktsioonide info kajastamist portaalis Delfi ja ka liikumisaasta kodulehel www.liigume.ee

Registreeri oma üritused siin: https://docs.google.com/forms/d/1OjT9EcGlG8zzSRYx-xC68fMDEGdEsxuMbEYYdRbETZs/viewform