Teisipäev

24

September

Seminar „Koiva jõgi mõlemal pool piiri: suund ühisele haldamisele“  

27.-28. septembril toimub Siguldas, Lätis seminar, mille eesmärgiks on jagada viimast teavet Gauja/Koiva vesikonna vee seisundi hindamise kohta ning tutvustada kõige olulisemaid meetmeid vesikonna majandamiseks ja kaitstavate elupaikade taastamiseks.

 Seminari esimesel päeval tutvustavad Eesti ja Läti eksperdid projektide “Piiriülese Gauja/Koiva vesikonna parema ühise haldamise tegevused” ja „Eesti-Läti piiriülese kaitse korraldamise ühtlustamine” raames kogutud andmeid ja tulemusi Gauja/Koiva vesikonna ökoloogilise ja keemilise seisundi kohta ning ka planeeritavaid meetmeid piirialal. Päeva eesmärk ei ole ainult hinnata elluviidud tegevusi, vaid ka arutleda edaspidise koostöö vajaduse ja võimaluste üle, parandamaks vee kvaliteeti ning edendamaks looduskaitset Gauja/Koiva vesikonnas. Seminari teisel päeval toimub ekskursioon Gauja vesikonna põhjapoolses osas, mille raames külastatakse erinevaid kohti, nägemaks inimtegevuse mõju  veevarudele ja hindamaks majandamise meetmeid.

 Täpsemat infot Gauja/Koiva projekti kohta leiate  - http://www.bef.ee/index.php?id=847&lang=2 ja http://gauja.balticrivers.eu/ee  

 Lisainfo saamiseks võtke ühendust: Sandra Oisalu, tel: 6597027, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

Seminari läbiviimist rahastavad Eesti-Läti programm 2007-2013 ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.