Esmaspäev

03

Juuni

Põllumajandusamet alustas iga-aastase viljapuu-bakterpõletiku seirega, mis kestab kuni oktoobrini. Seire käigus kontrollitakse kohustuslikult kõiki bakterpõletiku peremeestaimedega tegelevaid puukoole, samuti kontrollitakse peremeestaimi viljapuuaedades, looduses, eraaedades, haljasaladel, parkides ja muudes kasvukohtades üle terve Eesti.
Seoses 2012. aastal tuvastatud bakterpõletiku leidudega on sel aastal suurenenud nii inspekteerimiste kui proovivõtmiste arv. Erilise tähelepanu all on eelmise aasta haiguskolded ning nende ümbrused.

Samas soovime meelde tuletada, et vastavalt Taimekaitseseadusele, korraldab munitsipaalmaal, mida ei ole kasutusse antud, ohtliku taimekahjustaja tõrjeabinõude rakendamise valla- või linnavalitsus. Saastunud ja saastumiskahtlased taimed kuuluvad Põllumajandusameti ettekirjutuse alusel viivitamatult hävitamisele põletamise teel. Täpsemalt on viljapuu-bakterpõletikule liigikohased tõrjeabinõud kehtestatud Põllumajandusministri määrusega.
Küsimuste tekkimisel palume pöörduda Põllumajandusameti taimetervise osakonna juhataja Riina Koidumaa (tel 671 2641) või peaspetsialist Mart Kinkari (tel 671 2622) poole. Maakondlike keskuste taimetervise inspektorite kontaktandmed ning lisainfot viljapuu-bakterpõletiku kohta on võimalik leida Põllumajandusameti kodulehelt www.pma.agri.ee.

Palume ülaltoodud infot jagada oma maakonna omavalitsustele.

Lugupidamisega,
Marelle Pihlak
6712 603
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Põllumajandusamet
Teaduse 2, 75501, Saku
www.pma.agri.ee