Sport

15. septembril toimub V Tõrva-Helme kergejõustikupäev olümpialastega 

Laupäeval, 15. septembril toimub Tõrva linnas traditsiooniline kergejõustikupäev, millest võtavad teiste seas osa mitmed Londoni olümpial Eestit esindanud sportlased. 

Spordipäev saab alguse Tõrva gümnaasiumi staadionil kell 11.00, kus kolmevõistluses (60 meetri jooks, kaugushüpe ja pallivise) hakkavad võistlema erinevates vanuseklassides 6-12 aastased poisid ja tüdrukud.

Kell 12.00 algab  Helme Sanatoorse Internaatkooli staadionil vasaraheitevõistlus kõikidele vanusegruppidele. 

Alates kell 14.00 astuvad gümnaasiumi staadionil võistlustulle kettaheitjad. Oma osalemisest on hetkel teada andnud kettaheitelegend Aleksander Tammert, Martin Kupper, Priidu Niit, Kristo Galeta ja Eestit Londoni olümpial kuulitõukes esindanud Raigo Toompuu. Lisaks osalevad Roland Varga ja Martin Maric Horvaatiast ja Venemaa meister Bogdan Pištšalnikov. Naistest võtavad kettaheitevõistlusest osa 2012.aasta Eesti meistrivõistlustel hõbemedalile tulnud Kätlin Tõllason ja neljanda koha omanik, tõrvakas Kirke Kirt. 

Peale kettaheidet jätkavad võistlust odaviskajad eesotsas Eesti meistri Risto Mätasega. Odaviskevõistlusel osalevad veel Timo Moorast, Mihkel Kukk ning Tõrvast pärit Tanel Laanmäe ja Magnus Kirt. 

Üritus on pealtvaatajatele tasuta! 

Spordipäeva toetavad Tõrva Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp, OÜ Delibalt Production, Tõrva Linnahoolduse Asutus, OÜ Asfalditeenus, OÜ Vahtre VK, Margus Lepik, OÜ Rändur Projekt, Helme Vallavalitsus, AS Tõrva Elekter, Mati Nurme, AS Estplant, hotell de Tolly, AS Skan Holz Eesti ja bistroo Väike Tõnisson. 

V Tõrva-Helme kergejõustikupäeva olümpialastega korraldajateks on Tõrva Spordiselts, SK Viraaž, Tõrva gümnaasium ja Valgamaa Spordiliit.

 Lisainfo: 

Harald Laidre

Tõrva linna spordimetoodik

tel 5538491

e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tõlliste valla lahtised  IV suusavõistluste (V) tulemused

Soorus  pühapäeval, 04. Märtsil 15.00 – 17.00

Võistluse kohtunik, sekretär, rajameister, korraldaja : A. Nõmmik

Ilm selge, põhja tuul, -2` (rada jäine)

 Poisid kuni 6a.

  1. Chris Marcus Krahv       3.34

Poisid 7-9a. (800m)

  1. Henrik Saega                   7.12        

Poisid 10 – 12a (2km)

  1. Miko Sein                         6.25
  2. Ergo Niitov                       8.28
  3. Timmo Tohus                  9.41

Poisid 16 – 18a. (5km)

  1. Taniel Sõõrumaa          15.40

             Poisid 13 – 15a (2km)  

     1. .Kristjan Kaju                    10.03  

     Mehed 30 – 39a (9km)

       1.   Janek Parmask           36.17

       2.   Tarmo Lääts                44.50

   Tüdrukud 10 – 12a. (2km)

      1.   Pauliine Saega                12.24

Tüdrukud 13 – 15 a (2km)

  1. Johanna Ardel               6.42

   Tüdrukud 16 – 18a (3km)

  1. Kadrian Possul           13.30

             Naised 19 – 29a  (5km)

        1.  Lenna Hingla              22.42 

             Naised 40 – 49a (3km)

  1. Margis Sein                 10.03
  2. Heldi Kaares               11.20
  3. Kaja Tätter                  11.35

             Naised  50 – 59a. (3km)

  1. Pille Illak                     13.20

Tõlliste valla 2012a  lahtiste suusavõistluste 4 etapi kokkuvõttes parimad:

(arvesse 3 parema võistluse tulemused)

Poisid kuni 6a           Chris Marcus Krahv

Poisid 7 – 9a             Henrik Saega

Poisid 10 – 12a         Ergo Niitov, Timmo Tohus ja Miko Sein

Poisid 13 – 15a         Kristjan Kaju

Poisid 16 – 18a        Taniel Sõõrumaa

Mehed 30 – 39a      Tarmo Lääts

Tüdrukud 10 – 12a  Pauliine Saega

Tüdrukud 13 – 15a  Johanna Ardel

Naised 19 – 28a       Lenna Hingla

Naised 40 – 49a       Kaja Tätter ja Margis Sein

Naised 50 – 59a       Pille Illak

Soorus, 04. märtsil 2012.

Võistluste korraldus: Arne Nõmmik

NB! Vaata pilte võistlustest ja lõpetamisest Sooru rahvamajas

Tõlliste valla lahtised  suusavõistlused Sooru järve ääres  (4 võistlust)

Üldarvesse lähevad 3 paremat tulemust, sealhulgas vähemalt 2 klassika sõitu.

II  Suusavõistlus (klassika) pühapäeval, 26. Veebruaril kell 14.00 – 16.00.

(päike, karge kagu tuul 7m/sek., -7`)


        kuni 6a. (400m)

  1. Chris Marcus                    5.40

Poisid 7-9a. (800m)

  1. Henrik Saega                  7.50        

Tüdrukud  10 – 12a (2km)

  1.  Pauline Saega                11.27     
  2.  Vaike-Liine Rehkalt      11.38
  3. Stella Möldre                 11.45
  4.  Ruthanne Kern              12.24

Poisid 10 – 12a (2km)

  1. Ergo Niitov                    9.22
  2. Timmo Tohus              11.06

Poisid 16 – 18a. (5km)

  1. Taniel Sõõrumaa           18.20
    2.   Kristjan Paju           28.18

Tüdrukud 13 – 15 a (2km)

  1. Johanna Ardel               7.51                      

              Mehed 19 – 29a (9km)

       1.  Tarmo Lääts                48.38

Naised 19 – 29a  (5km)

        1.  Lenna Hingla              25.19 

                Naised 40 – 49a (3km)

  1. Kaja Tätter                13.51
  2. Piia Ardel                   14.11

Naised  50 – 59a. (3km)

  1. Pille Illak                    15.27

Mehed  (40 -49a. (5km)

  1. Ervin Peik                 22.16

Võistluse korraldus, rajameister, kohtunik, sekretär

Arne Nõmmik

26. veebruaril 2012a.

Nb! Järgmine III suusavõistlus (V/KL) toimub laupäeval, 4.märtsil kell 10.00 -12.00.  alates 400 m  kuni 9km. Vaata Tõlliste valla koduleheküljel!

 

Tõlliste vallast osales 41.Tartu Maratonil 9 suusatajat !

Pühapäeval, 19. veebruaril osales  41. Tartu Maratonil Tõlliste vallast  9 suusatajat ja kõik need on Sooru külast. Viimasel ajal oli ja on osalejail võimalus treenida Sooru-Valga kergliikluse teele rajatud suusarajal kui ka  Sooru järve ümbruses.  Sooru järve ümber rajatud suusarada on nii mõnegi suusaharrastaja arvates liialt tehniline ehk siis pisut raske, kuid treeninguteks piisavalt hea.

41. Tartu Maratonist  Tõlliste valla  osavõtjate tulemused, esiteks  üldkokkuvõttes koht, siis nimi, aeg ja vastava vanuseklassi koht:

63km    (osavõtjaid  5111)

   895     Sairos Tamm            4.02.37 (M 20 – 37 koht

 1715    Marko Nõmmik       4.32.15 (M21 – 446 koht)

 1863    Argo Nõmmik          4.37.07 (M21 – 488 koht)

 2258   Taniel Sõõrumaa     4.49.30 (M20 -70 koht)

3181    Piia Ardel                  5.24.28 (N45 – 23 koht)

3246   Lennart Must           5.26.49 (M21 – 877 koht)

3302  Tanel Sõõrumaa       5.29.00 (M20 – 89 koht)

 

41 km   (kohti ei määrata)

Aimo Raudsepp   2.45.37

Anne Miljan         3.22.12

 

Allikas: 41 Tartu Maratoni tulemused. (tartumaraton.ee)

Arne Nõmmik