Projekti elluviimise tulemusena paigaldati endise Tõlliste valla kolme elanike arvult suurimasse asulasse: Laatresse, Sooru ja Tsirguliina välijõusaali seadmed.

Projektiga soovisime laiendada aktiivse vaba aja veetmise võimalusi. LEADER programmi abil oleme alustanud erinevates piirkondades elanikke ühendavate kooskäimispaikade väljaarendamist. Sellisteks kohtadeks on Tsirguliinas kooli kinnistu, Laatres vabaajakeskuse kinnistu ning Soorus rahvamaja kinnistu. Seekord asetasime rõhu aktiivse tegevuse võimaluste arendamisele. Tänapäeva inimestel, eeskätt noortel on vaja rohkem erinevaid tegevusi, et innustada neid elama tervislikumat elu. Trenažöörid aktiveerivad lapsi ja noori veetma rohkem aega värskes õhus, et hoolitseda oma tervise eest. Treenides oma keha saavutad hea füüsilise vormi, kaotad liigsed kilod ja vähendad vaimset pinget. Füüsiliselt ja vaimselt terve inimene on vaieldamatult tegusam, elujaatavam ning seeläbi ka konkurentsivõimelisem.

Seadmed on jõukohased ka eakatele, kellele oleme seni vähem tähelepanu pööranud, kuid kes vajavad samuti aktiivset tegevust, et säilitada tervis ja optimistlik meel võimalikult pikkadeks aastateks. Välijõusaali seadmed on kättesaadavad igal ajal, mil inimene seda soovib. Seadmete maa-ala on tulevikus võimalik valgustada, et pikendada nende kasutamise aega aasta- ning kellaajast sõltumata.

Projekt viidi ellu LEADER meetme 2 "Kogukonnad ja noored - kogukonnaalgatused oma elukeskkonna parandamiseks" raames, tegevuse "väärt elukeskkond" all.

Logo EL Leader VPK uus EL tekst